O

nas

60 Sek.

zakup ubezpieczenia

90 Sek.

zgłoszenie szkody

21 M +

sprzedanych polis

3.1 M +

obsłużonych szkód

24

/

7

obsługa klienta

29 +

lat doświadczenia

Dbamy o ciebie,
gdy ty cieszysz się życiem!

Ubezpieczenie w harmonii z Twoim życiem

Wierzymy, że życie jest naprawdę proste! Przecież chodzi w nim o to, żeby jak najdłużej cieszyć się szczęściem i miłością, spędzając czas z najbliższymi. Nasz zespół najlepszych specjalistów z branży ubezpieczeń zadba o to, żeby nie rozpraszały Cię nieistotne szczegóły czy przeciwności losu.

Jesteśmy dla Ciebie - to Ty ustalasz reguły, a my ich przestrzegamy. Jeśli zechcesz, będziemy tam, gdzie Ty — na nartach z rodziną, na wypadzie z przyjaciółmi, na kolacji… w dowolnym miejscu na Ziemi.

Życie potrafi zaskakiwać. Kup łatwo naszą polisę, wtedy gdy jej potrzebujesz. My zajmiemy się resztą! Chcesz zrezygnować? Spoko, zrób to w dowolnym momencie.


Balcia
dream team

We are
global
Gwarantujemy bezpieczeństwo Tobie i Twojej firmie. Jesteście w dobrych rękach, niezależnie od kraju i skali działania.
We are
Open
Wierzymy, że otwarta i przejrzysta komunikacja jest najważniejszą wartością w relacjach z klientami i w naszym zespole.
We are
dynamic
Codziennie stawiamy sobie i branży wyzwania, aby osiągać jak najlepsze wyniki.
We do
care
Najważniejsze jest dla nas zaufanie. Budujemy je w oparciu o naszą 100% niezawodność i rzetelność. Nasi klienci na to zasługują. Po prostu!
We do
believe
Rozumiemy codzienne potrzeby ludzi i doceniamy lokalną specyfikę każdego rynku, na którym działamy. Chcemy, aby to produkty były dla klientów a nie odwrotnie.
We
build
Obserwujemy rynek i wdrażamy innowacje, tak aby nasze produkty były dopasowane do Twojego stylu życia.

We are

Open
Dynamic
Global

We do

Care
Believe
Build

Balcia
management
team

NASI FANTASTYCZNI LIDERZY
Jānis Lucaus, Prezes Zarządu

Jānis Lucaus

Prezes Zarządu
Eleonora Zelmene, Członek Zarządu

Eleonora ZELMENE

Członkini Zarządu
Laura Krastiņa, Członek Zarządu

Laura Krastiņa

Członek zarządu
Ilgvars Girgensons, Członek Zarządu

Ilgvars Girgensons

Członek zarządu
Reinis Bērzkalns, Wiceprezes Zarządu

Reinis Bērzkalns

WICEPREZES ZARZĄDU
Artur Senčenko, Dyrektor Oddziału na Litwie

Artur SENČENKO

Dyrektor Oddziału na Litwie
Beata Grott, Dyrektorka Oddziału w Polsce

Beata Grott

Dyrektorka Oddziału w Polsce
Sandris Dravnieks, Dyrektor Oddziału w Polsce

Sandris Dravnieks

Dyrektor Oddziału w Niemczech
Denis Nikolajev, Oddziału w Estoński

Denis Nikolajev

Oddziału w Estoński
Edgars Korzāns, Dyrektor (FOS) Francja

Edgars Korzāns

Dyrektor (FOS) Francja

I ponad 200+

świetnych

osób


W skrócie

Każda podróż zaczyna się od małego kroku. Nasza również. To, gdzie jest teraz Balcia Insurance, zawdzięczamy dekadom ciężkiej pracy i zbieraniu doświadczeń. Jesteśmy elastyczni i szybko dostosowujemy się do konkretnych rynków, koncentrując się na produktach i usługach segmentu ubezpieczeń majątkowych, dopasowanych do potrzeb klientów.

Rozpoczynamy zupełnie nową przygodę w świecie ubezpieczeń! Nasze świeże spojrzenie i wizja rynku opierają się na tworzeniu produktów i usług dopasowanych do potrzeb ludzi. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne. Z dumą prezentujemy najnowszą ofertę, którą wyróżniają: wygoda kupowania, możliwość rezygnacji w dowolnej chwili oraz nowatorskie podejście do tematu ubezpieczeń.

1993
Balcia Insurance SE to znany na świecie ekspert w dziedzinie ubezpieczeń powszechnych o wieloletnim doświadczeniu. Firma powstała w 1993 r. na Łotwie pod nazwą Baltijas Transporta apdrošināšana (później występowała jako BTA) i dość szybko stała się jednym z największych dostawców kompleksowych ubezpieczeń na rynkach wschodzących w krajach bałtyckich.
2002
W 2002 r. firma otworzyła oddziały na Litwie i w Estonii, a tym samym rozszerzyła działalność na pozostałe kraje bałtyckie.
2008
W 2008 r., w następstwie kryzysu finansowego, ubezpieczyciel przeprowadził restrukturyzację zasobów i zaczął działać na kolejnych rynkach europejskich. Niedługo później firma znalazła się w gronie 50 największych ubezpieczycieli Europy Środkowej (wg raportu Deloitte z 2013 r.).
2015
W 2015 r. firma przeszła gruntowną restrukturyzację polegającą na podziale pionów biznesowych — rynki bałtyckie przeszły pod zarząd nowej spółki zależnej, a działalnością prowadzoną w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce, Hiszpanii i we Włoszech zaczął zajmować się podmiot o nazwie Balcia Insurance SE.
2016
Od 2016 roku, po sprzedaży większości udziałów w spółce zależnej wraz z aktywami oddziałów w państwach bałtyckich, Balcia Insurance zajmowała się głównie rozwijaniem działalności poza regionem bałtyckim.
2017
W 2017 r. Balcia symbolicznie powróciła do krajów bałtyckich poprzez otwarcie oddziału na Litwie. Powstały też nowe produkty dla klientów prywatnych i korporacyjnych. Był to czas intensywnej nauki, formowania zespołu i kształtowania otoczenia biznesowego.
2018
Rozszerzenie działalności i wzbogacenie oferty o nowe produkty z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych. Od września 2017 r. firma oferuje ubezpieczenia OC komunikacyjne, a od sierpnia 2018 r. — ubezpieczenia AC dla klientów korporacyjnych.
2019
W ramach rozwoju produktów i rozszerzania działalności w segmencie klientów indywidualnych w ofercie pojawia się ubezpieczenie AC dla osób prywatnych. Rozrasta się też zespół — dołączają do nas nowe osoby, rozwijamy działy obsługi klienta i rozpatrywania szkód, a także przygotowujemy nowe produkty.
2020
Rozpoczynamy kampanię promocyjno-komunikacyjną marki, jako pierwsza firma ubezpieczeniowa świadcząca usługi online, która pozwala swobodnie wykupować ubezpieczenia i z nich rezygnować. Oczywiście cały czas rozwijamy nasz zespół i szukamy świeżych umysłów!

Finanse

Sprawozdania kwartalne są przygotowywane i publikowane zgodnie z rozporządzeniem nr 147 Komisji Rynku Finansowego i Kapitałowego Łotwy z Dnia 31.08.2016, dotyczącym wymagań w zakresie sprawozdawczości finansowej dla firm ubezpieczeniowych

Sprawozdania roczne są przygotowywane zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (ang. International Financial Reporting Standards, IFRS), a nadzoruje je KPMG.

RE-

ASEKURACJA

Przyjęliśmy skuteczną i bezpieczną politykę reasekuracyjną. 

Jesteśmy stroną umów zarówno reasekuracji kwotowej (quota Share) jak i nadwyżki szkody (excess of loss) dla dużych ekspozycji oraz potencjalnej kumulacji strat.

Ryzyko jest zdywersyfikowane poprzez rozłożenie go pomiędzy kilku reasekuratorów. Współpracujemy ze znanymi międzynarodowymi firmami reasekuracyjnymi o nieskazitelnej reputacji. 

Większość naszych reasekuratorów posiada rating Standard and Poor's lub A.M. Best powyżej A-.

Reasekuratorzy

Firmy reasekuracyjne Rating Reasekuratora Agencja Ratingowa Miejsce rejestracji reasekuratora (państwo)
SWISS RE EUROPE S.A. AA- Standard & Poor’s Luksemburg
DEUTSCHE RUECKVERSICHERUNG AG A+ Standard & Poor’s Niemcy
GENERAL REINSURANCE AG AA+ Standard & Poor’s Niemcy
VIG RE ZAJISTOVNA, AS A+ Standard & Poor’s Czechy

Pośrednicy reasekuracyjni

Firma pośrednicząca Usługa Miejsce rejestracji (państwo)
AON VERSICHERUNGSMAKLER DEUTSCHLAND GMBH pośrednictwo reasekuracyjne Niemcy
GUY CARPENTER & COMPANY GMBH pośrednictwo reasekuracyjne Niemcy

Dane Balcia

Biuro

Balcia Insurance SE | Polska
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa, Polska
Godziny pracy infolinii
8:00 – 18:00 (UTC+01:00)

Dane Rejestrowe

Balcia Insurance SE
Spółka europejska Oddział w Polsce
wpisany do KRS pod nr 0000493693
NIP 108 001 65 34
REGON 147065333

Centrala

Balcia Insurance SE
63 K. Valdemara
Riga, LV-1010, Łotwa
Godziny pracy biura
Poniedziałek - Piątek 7:30-16:00 (UTC+01:00)

Skontaktuj
się z nami

o co chcesz zapytać?

Pamiętaj, że możesz prosto:

Dzięki dedykowanym formularzom!

Podając swój adres e-mail wyrażam zgodę na otrzymywanie od Balcia informacji handlowych w tym marketing bezpośredni drogą elektroniczną (e-mail, aplikacje).